Podstawowe usługi stomatologiczne1. Protetyka
2. Protezy
3. Profilaktyka
4. Kamień nazębny
5. Wybielanie zębów
6. Przeglądy i wizyty kontrolne są bezpłatne
7. Usuwanie i resekcja wierzchołka korzenia


Protetyka
W leczeniu protetycznym proponowane są sprawdzone w użytkowaniu:
- korony porcelanowe na stali protetycznej,
- korony porcelanowe na aluminium – bardzo trwałe ze znakomitym efektem kosmetycznym,
- mosty porcelanowe zamiast protez

Protezy
Protezy akrylowe uzupełniające braki częściowe lub całkowite są to protezy najtańsze ale też najbardziej przyśpieszające zanik wyrostka kostnego i rozchwianie zębów.
Proteza nylonowa elastyczna nie posiada metalowych klamer co daje wspaniały efekt kosmetyczny, nie łamie się.
Proteza szkieletowa, która nie powoduje zaniku kości oraz stabilizuje zęby. Przy fachowym zaprojektowaniu bardzo często stosowane są przy parodontozie.

Profilaktyka
Profilaktyka nasilającej się próchnicy tzw. kwitnącej oraz słabego, zdemineralizowanego szkliwa. Przez większosć dentystów stosowana jest specjalna bezbolesna metoda – szczególnie dla dzieci z zębami stałymi, kobiet przed i po ciąży, wyjeżdżających na dłuższy czas zagranicę lub powracających do kraju oraz pacjentom ze skłonnością do próchnicy, posiadającym dużą ilość wypełnień.

Kamień nazębny
Zdjęcie kamienia nazębnego, poddziąsłowego, czyszczenie z osadu to zabiegi dziś standardowe, które nierzadko decydują o rozchwianiu zębów. Piaskowanie rozświetla i doskonale oczyszcza szkliwo zębów.

Wybielanie zębów
Zajmuje od 1 do 3 wizyt w zależności od budowy (struktury) szkliwa pacjenta włącznie z zabezpieczeniem dziąseł i specjalną procedurą mającą na celu zapobieganie uszkodzenia szkliwa, dziąsła lub miazgi zęba. Przed wybielaniem zęby oczyszczane są z osadu. Preparaty wybielające naświetlane są specjalną lampą.

Usuwanie i resekcja wierzchołka korzenia
Prowadzi specjalista chirurgii szczękowej po uprzednim umówieniu. Znieczulenie bezpieczne, miejscowe. Wykorzystane materiały i sprzęt są najwyższej jakości. Zabiegi są zupełnie bezbolesne.

Profesjonalne wyposażenie

Indywidualna praktyka stomatologiczna przeważnie prowadzona jest przy użyciu profesjonalnego sprzętu. więcej o sprzęcie
Protetyka - pracownia i laboratorium - NOVUM