Polecane usługi stomatologiczne


1. Ubytki i złamane zęby
2. Leczenie zachowawcze zębów - leczenie próchnicy
3. Leczenie endodontyczne - kanałowe

Ubytki w zębach
Natychmiastowa odbudowa złamanych lub zniszczonych zębów i przywracanie kształtu anatomicznego. Stomatolodzy pracujący wiele lat w zawodzie wypracowali swoje metody odbudowy złamanego zęba. Większosć z nich taką rekonstrukcję wykonuje w ciągu jednej wizyty, która trwa około półtorej godziny. W zależności od stanu zęba przeprowadzane jest jednowizytowe leczenie kanałowe, które czasami musi poprzedzić odbudowę zęba. Jeżeli pacjent posiada ząb lub korzeń do usunięcia każdorazowo odbywają się konsultacje odnośnie jego odbudowy i realizacja tej usługi.

Leczenie zachowawcze zębów - leczenie próchnicy
Leczenie próchnicy powierzchownej, średniej i głębokiej. Najczęściej ząb jest wypełniany na tej samej wizycie za pomocą materiałów światłoutwardzalnych kompozytowych najwyższej jakości. Kilkadziesiąt kolorów pozwala uzyskać znakomity efekt estetyczny nawet najbardziej zniszczonych zębów. Zestresowanym pacjentom zaleca się użycie znieczulenia miejscowego, aby maksymalnie zlikwidować ból podczas ukłucia.

Leczenie endodontyczne - kanałowe

Leczenie kanałowe zębów bolących i zaniedbanych Ból zęba oznacza, że próchnica jest bardzo głęboka i spowodowała zapalenie miazgi zęba (potocznie nerwu). Wtedy ząb należy leczyć kanałowo, najlepiej w znieczuleniu miejscowym dla komfortu psychicznego i wygody pacjenta. Po dokładnym opracowaniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych stomatolodzy wykonują odbudowę korony zęba zniszczoną przez próchnicę posługując się różnego rodzaju metodami zdobytymi w czasie wieloletniej praktyki
zobacz inne usługi stomatologiczne
Protetyka - pracownia i laboratorium - NOVUM